GyIK

Most akkor magunkkal fogunk ismerkedni?

Igen, így is lehet mondani. Amire könnyen jön az a válasz, hogy „de hát én már nagyon jól ismerem magam”. Ez is bizonyára igaz. De mindannyiunk személyiségében vannak olyan vak vagy rejtett területek, amelyek még sok feltárandó újdonságot tartogatnak. S hogy miért is kell ezeket feltárni? Azért, mert számos konfliktusunk, problémánk, visszatérő nehézségünk okát, illetve az ahhoz vezető összefüggéseket feltárhatjuk, ha megismerkedünk a személyiségünk rejtett vagy vak részeivel. Bővebben erről a témáról JOHARI ablak címen lehet olvasni, például itt

Ez valami agykurkászós mélyterápia?

Mélyterápiának semmiképp nem nevezném, ez egy élményalapú tanulási folyamat, ahol védett környezetben próbálgathatod ki, hogy bizonyos helyzetekben, ahol általában ugyanolyan módon reagálsz, hogyan lehetne még másképp reagálni (és a másféle reakcióra milyen válaszreakciók várhatók). Úgy zajlik ez az élményalapú tanulás, hogy egy-egy játékon vagy helyzetgyakorlaton keresztül előidézünk egy élményt vagy belehelyezünk egy szituációba, az élményre utána születik egy reflexió (megkérdezzük, hogy mit éltél meg a helyzetben, és ezt részleteire lebontva végigelemezzük), a reflexióból történik egy megértés (várhatóan, a külső segítség által fel tudsz ismerni tanulságokat, eddig nem látott összefüggéseket), majd ebből következik egy általánosítás (megnézzük, hogy az életed hasonló helyzeteiben mi szokott történni és az itt tanultakat hogyan tudod oda átültetni), ezt követően pedig az életed mindennapjaiban következhet az újabb élmény, amikor kipróbálsz egy újfajta magatartást/megküzdési stratégiát/választ.
Ha a pszichodramatikus megközelítésről olvasnál még többet, akkor itt megteheted.
Ha pedig az élmény alapú tanulás érdekel, keresd a KOLB ciklust, például itt.

Kik lesznek a csoportban? Egy csomó idegen előtt kell majd magamról beszélnem?

Biztosan megélted már a klasszikus vonaton találkozás esetét, amikor véletlenül egy kupéba kerülsz egy vadidegennel és néhány óra utazás után azon kapjátok magatokat, hogy megosztjátok egymással az élet nagy kérdéseiről alkotott személyes véleményeteket, vagy netán olyan titkokat mesél el a másik, amit a legközelebbi hozzátartozóinak sem mer. Az ilyen jellegű önismereti csoportok, mint a miénk, élnek ezzel a jelenséggel: néha egy idegen másik tisztább tükröt tud tartani nekünk, mint a legközelebbi jóbarátunk. Csupán bizalom kell hozzá és támogató légkör. Ez utóbbiak megteremtéséhez vannak nagyon jól működő csoportmódszereink.

Hogyan és hol lehet jelentkezni?

A jelentkezés egy online űrlap kitöltésével történik, plusz az előleg befizetésével.
Mindezek folyamatáról a leírás itt található.

Ha a jelentkezés előtt szeretnéd feltenni a kérdéseidet, szívesen beszélgetünk, keress meg minket az alábbi elérhetőségek valamelyikén: 

Krisztát: molnar.kriszta_kukac_tandemno.sk 
vagy Pistit: rabec.istvan_kukac_tandemno.sk

Mit kell vinni?

A  foglalkozásokhoz szükséges eszközöket mi biztosítjuk. Ha szeretnél naplót vezetni vagy jegyzetelni közben, akkor jó, ha van nálad egy erre szánt kis füzet. Teát és kávét tudunk majd készíteni a helyszínen, az ebédet mindenki magának szervezi.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése